Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL
szukaj w portalu szukaj w google
18-09-2017 19:00
wyświetleń: 3910

Nie żyje Lucjan Jurys

Za niespełna pół roku skończyłby 100 lat. Tymczasem 15 września zasnął na wieki nestor Cieszyńskiego Przewodnictwa, wieloletni Prezes Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych ''Cieszyn'' Lucjan Jurys.
Nie żyje Lucjan Jurys

Choć pochodził z Nowego Sącza z Cieszynem związany był od 72 lat, kiedy to w 1945 roku przyjechał nad Olzę, gdzie spędził resztę życia. I to bardzo aktywnego życia. Poza pracą zawodową bardzo aktywnie działał w Polskim Towarzystwie Turystyczno Krajoznawczym. Wiele lat prezesował cieszyńskiemu Kołu Przewodników (17 lat). O zasłużonym cieszyńskim działaczu PTTK pisaliśmy m.in.: Benefis nestora cieszyńskich przewodników Lucjana Jurysa , kiedy to obchodził 97 urodziny.

Od kilku lat zdrowie nie pozwalało mu już na forsowne górskie wędrówki, co bynajmniej nie oznacza, że zamknął się w domu i przesiadywał w fotelu. Cały czas uczestniczył w wielu spotkaniach Koła Przewodników. Wciąż spotkać go można było na cieszyńskich ulicach. Mieszkając naprzeciw Parku Pokoju często spacerował po okolicy, bo nie wyobrażał sobie życia bez ruchu, bez, jeśli już nie wycieczek, to przynajmniej spacerów. W ostatnim dniu swego życia poszedł z córką na spacer, wypili kawę na cieszyńskim Rynku, a po powrocie do domu stwierdził, że jest jakiś zmęczony i na chwilę się położy. I zasnął. Na wieki.

Pogrzeb Lucjana Jurysa odbędzie się w środę 20 września o godz. 14.00 z Kościoła Św. Marii Magdaleny na Cmentarz Komunalny w Cieszynie.

(indi)

Nie żyje Lucjan Jurys

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Zmień opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0) Podziel się na Gronie! Wykop ten artykuł! Pochwal się na Naszej-Klasie! Podyskutuj na Forumowisku!
Ocena wiadomości:
(0.00 / 6)
Głosów: 0
Oceń wiadomość:
« następny artykuł
Ryby w Skoczowie
poprzedni artykuł »
Zaolzie. Kobzolszoł na Sibicy
źródło: ox.pl Drukuj artykuł Dodał: BT - 18-09-2017 19:00

Komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Zobacz regulamin.

Array

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.

Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać