Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL
sylwester 2013
szukaj w portalu szukaj w google
07-02-2017 17:15
wyświetleń: 4538

Zmarła Teresa Łączyńska

W niedzielę 5 lutego dotarła do nas smutna wiadomość - zmarła Teresa Łączyńska, zasłużona mieszkanka Wisły. Urodzona w 1929 roku w Łomży z Wisłą związana była od wczesnego dzieciństwa. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Wiśle, a następnie Wydziału Łączności Politechniki Wrocławskiej. Pracownik Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych, po przenosinach na Śląsk do emerytury pracownik Instytutu Systemów Sterowania w Katowicach. Po zakończeniu pracy zawodowej wróciła na stałe do Wisły.
Zmarła Teresa Łączyńska

Fot: Teresa Łączyńska /wisla.pl

Teresa Łaczyńska wypełniała swoje życie konkretną pracą na rzecz wiślańskiego środowiska, głównie poprzez działalność w reaktywowanym w roku 1980 Towarzystwie Miłośników Wisły. W latach 1996-2009 pełniła funkcję prezesa TMW, w którym dokumentowała historię i kulturę Wisły. Organizowała sesje naukowe, spotkania i wykłady, pracowała przy redakcji kolejnych tomów „Monografii Wisły”. Była inicjatorką organizowania imprez o charakterze rozrywkowo-towarzyskim, tzw. Wiślańskich Szpyrek.

W roku 2003 za swoją działalność od Ministerstwa Kultury otrzymała Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury, w roku 2006 została laureatką Nagrody Miasta Wisły w dziedzinie kultury i sztuki, którą nadaje Rada Miasta Wisły, a w roku 2009 otrzymała Laur Ziemi Cieszyńskiej "Srebrna Cieszynianka".

Pogrzeb zmarłej odbędzie się 9 lutego o godz. 14:00 w kościele rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Lipowej 7.

(red/wisla.pl)
 

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Zmień opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0) Podziel się na Gronie! Wykop ten artykuł! Pochwal się na Naszej-Klasie! Podyskutuj na Forumowisku!
Ocena wiadomości:
(0.00 / 6)
Głosów: 0
Oceń wiadomość:
« następny artykuł
Świąteczny wystrój Cieszyna
poprzedni artykuł »
Goleszów: łucznicy na medal
źródło: b. d. Drukuj artykuł Dodał: CR - 07-02-2017 17:15

Komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Zobacz regulamin.

Array

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.

Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać