Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL
szukaj w portalu szukaj w google
25-07-2016 13:05
wyświetleń: 5097

Odszedł ks. Bogusław Kokotek

Dziś (25.07) rano dotarła do nas smutna wiadomość. W wieku 67 lat zmarł ks. senior Bogusław Kokotek. Duchowny kościoła ewangelicko-augsburskiego był wieloletnim pastorem w czeskocieszyńskim zborze na Niwach.
Odszedł ks. Bogusław Kokotek

Zmarł ks. Bogusław Kokotek /fot. arc.ox.pl

Ks. Bogusław Kokotek był charyzmatycznym duszpasterzem-erudytą, ale również działacz społecznym, który w znaczący sposób wpisał się w dzieje Zaolzia. W pamięci zapisał się jako znakomity publicysta, osobowość medialna i autorytet dla Zaolziaków niezależnie od ich konfesyjnej przynależności. Pełnił wiele zaszczytnych funkcji. Oprócz działalności duszpasterskiej. Piastował m.in. stanowisko Prezesa Towarzystwa Ewangelickiego w Republice Czeskiej, tworzył wiele wydarzeń artystycznych oraz współpracował z wieloma wydawnictwami.

Ks. Bogusław Kokotek zmarł nagle w w nocy z niedzieli na poniedziałek.

red.

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj do Facebooka! Zmień opis w Gadu-Gadu! (od wersji 8.0) Podziel się na Gronie! Wykop ten artykuł! Pochwal się na Naszej-Klasie! Podyskutuj na Forumowisku!
Ocena wiadomości:
(0.00 / 6)
Głosów: 0
Oceń wiadomość:
« następny artykuł
Zbytków - kolizja trzech aut
poprzedni artykuł »
Upalnie i burzowo
źródło: mat.pras./ox.pl Drukuj artykuł Dodał: MB - 25-07-2016 13:05

Komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Zobacz regulamin.

Array

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.

Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać